Linki
allegro ebay youtube onet wp interia
kolo interia e kolo kurierkolski okraglemiasto interia
facebook nk interia pomponik lech lotto
pkp          
pkobp mbank bzwbk ing raiffeisenpolbank bph
credit agricole milenium  deutschebank toyata    
 bierdonka  lidl  kaufland  tesco  carrefour  polomarket
 ikea  castorama  bricomarche  szabelski  macro  selgros
 mediamarkt  mediaexpert        
           
           

wifi

INTERNET WIFI
WiFi to określenie, którego używamy w odniesieniu do standardów, jakie zostały stworzone do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Mając na uwadze ogromne zapotrzebowanie na WiFi, dostawcy Internetu zapewniają użytkownikom bezprzewodowy, szybki i wysokiej jakości dostęp do sieci bezprzewodowej.

INTERNET WIFI – ZASADA DZIAŁANIA
WiFi to skrót od angielskiego „Wireless Fidelity”. Internet WiFi działa na zasadzie struktury bezprzewodowej, która z kolei wykorzystuje fale elektromagnetyczne. Fale te mogą być zarówno radiowe, jak i podczerwone i prowadzą z jednego punktu do drugiego, bez użycia dodatkowych kabli i przewodów. Bezprzewodową sieć lokalną często określa się także skrótem WLAN (Wireless Local Area Network).

Działanie Internetu WiFi opiera się najczęściej na falach radiowych o częstotliwości 2,4Ghz oraz 5Ghz. Większa częstotliwość fal zapewnia szybsze połączenie z Internetem, jak również ograniczenie zakłóceń w działaniu sieci.

Aby Internet przez WiFi mógł prawidłowo działać, niezwykle istotne jest umiejscowienie punktu dostępowego. Antena WiFi na ogół montowana jest wysoko, ale zainstalować można ją wszędzie tam, gdzie sygnał jest najsilniejszy.

Internet WiFi jest często wykorzystywany w roli sieci domowej. Użytkownik ma w tym przypadku możliwość podłączenia wszystkich swoich urządzeń do routera, bez konieczności stosowania dodatkowych kabli. Router łączy te wszystkie urządzenia w jednej sieci. Obecnie technologia WiFi jest obsługiwana nie tylko przez komputery, smartfony i tablety, ale także przez telewizory, odtwarzacze DVD czy konsole gier. Warunkiem podłączenia urządzenia do sieci WiFi jest wyposażenie go w odpowiednią kartę sieciową, posiadającą funkcję odbierania i dekodowania sygnałów.

ZALETY INTERNETU WIFI
Trudno zaprzeczyć, że Internet z WiFi to w ostatnich latach nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne narzędzie, które towarzyszy nam każdego dnia. Obecnie technologia ta wykorzystywana jest do udostępniania Internetu w wielu placówkach publicznych, takich jak uczelnie czy biblioteki, ale także w kawiarniach, restauracjach czy środkach transportu. Wygoda i elastyczność korzystania charakterystyczna dla WiFi sprawiła, że technologia ta stała się coraz częściej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych sieci kablowych.

Aby korzystać z Internetu za pośrednictwem WiFi nie potrzebujesz już długich przewodów i możesz cieszyć się z szybkich połączeń w dowolnym miejscu, gdzie dociera zasięg Twojego routera. Praca z komputerem na tarasie czy w ogrodzie to już nie problem! Nowoczesne routery charakteryzują się bowiem zasięgiem nawet do kilkudziesięciu metrów. Podłączenie wszystkich Twoich urządzeń do jednej sieci pozwala na ich integrację i łatwy przesył danych pomiędzy nimi, a w efekcie zwiększony komfort korzystania. Podłączenie dodatkowych urządzeń do sieci WiFi jest bardzo proste – najczęściej od razu po włączeniu funkcji WiFi, urządzenia automatycznie wyszukują sieci, w których zasięgu się znajdują. W celu połączenia się z domową siecią WiFi wystarczy wprowadzenie loginu i hasła.

Dostawcy Internetu WiFi umożliwiają swoim abonentom dostęp do sieci za pośrednictwem urządzeń przenośnych także poza domem przez tzw. Hotspot. W przypadku tej usługi, użytkownicy wykorzystując sieć tworzoną przez innych abonentów lub też łącząc się z zainstalowanymi na stałe punktami dostępowymi, mają możliwość korzystania z Internetu bezprzewodowego bez żadnych ograniczeń. Istotną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że podłączenie dodatkowych użytkowników nie wpływa negatywnie na prędkość łącza abonentów tworzących sieć.

WiFi Internet to także świetne rozwiązanie w firmie, ponieważ sieć bezprzewodowa daje nam możliwość szybkiego wysyłania i odbierania poczty czy sprawnego połączenia pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki tej technologii możesz bez problemu udostępnić usługę np. swoim gościom podczas ważnego spotkania biznesowego.

Ta nowoczesna technologia przede wszystkim pozwala nam „oderwać się od biurka”. Dzięki niej będziesz miał możliwość usiąść z laptopem czy telefonem w dowolnie wybranym miejscu znajdującym się w zasięgu routera, a jednocześnie bez żadnych ograniczeń korzystać z Internetu. Sieć WiFi wykorzystać można do różnorodnych celów – pracy, nauki, ale także rozrywki.

Wśród najważniejszych zalet Internetu bezprzewodowego WiFi możemy więc wymienić jego mobilność, brak okablowania strukturalnego oraz szybkość i prostotę całej instalacji. Naturalnie warto wspomnieć także o elastyczności korzystania czy łatwym dostosowaniu się do różnych systemów, a także szybkiej zmianie konfiguracji, jak również możliwości łatwego zabezpieczenia sieci przed dostępem niepożądanych osób.